Malinová jazykovka

VŠETKO ZAČALO V MALINOVE.... Tento príbeh sa začal písať v roku 2013, keď sa naskytla príležitosť otvoriť jazykovú školu v Malinove. Bola to výzva, aj keď v tom čase som už mala za sebou niekoľko rokov ako aktívna lektorka nemeckého jazyka.

Svoju prácu som milovala, učila som vo viacerých jazykových školách i rôznych firmách, rada som pomáhala študentom zlepšovať svoje jazykové schopnosti a môcť si tak splniť rôzne sny, či už pracovné, cestovateľské alebo osobné.

MALINOVÁ JAZYKOVKA v Malinove
založená výhradne na individuálnom prístupe

Dlho som premýšľala, akou formou chcem viesť jazykové kurzy v Malinove. Mám rada osobný kontakt so študentom, sledovať jeho pokroky a vedieť sa plne prispôsobiť jeho jazykovým potrebám, sa ukázali ako rozhodujúce faktory. A tak vznikla jazyková škola ponúkajúca individuálne hodiny pre deti, mládež aj dospelých. Pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť alebo zlepšiť sa v cudzom jazyku.

Na začiatok to bol nemecký a anglický jazyk, časom sa pridala aj francúzština a ruština. Naša jazyková rodina sa rozrastala, pribúdali študenti a zväčšoval sa aj náš tím lektorov. Na svojich lektorov a lektorky som obzvlášť hrdá. Okrem výbornej jazykovej pripravenosti, oceňujem ich nasadenie, ochotu podporiť študenta v jeho úsilí, neustále ho motivovať, rozpoznať jeho krízové stavy, pomôcť mu prekonať ich a nasmerovať ho správnym smerom.

MALINOVÁ JAZYKOVKA v Bratislave
založená na paralelnom prístupe k vzdelávaniu a rodine

Učenie je mojou veľkou láskou, ale pred pár rokmi prišla na tento svet moja najväčšia láska, môj syn. Často sa hovorí, že dieťa všetko zmení, obráti ten náš svet naruby. Aj u mňa sa toho veľa zmenilo. Začala som sa stretávať s inými rodičmi, vyhľadávať miesta a aktivity, kde sú rodič aj dieťa vítaní. Chcem ho podporovať v jeho rozvoji, ale zároveň nechcem zabudnúť ani na seba. Chcem sa ďalej vzdelávať, rozvíjať, objavovať a skúšať nové a nové veci. Mojím najväčším nepriateľom sa ukázal byť čas.

 

Práve tu niekde vznikol nápad na vytvorenie paralelných kurzov. Viacerí členovia rodiny môžu absolvovať v priebehu jednej hodiny rôzne aktivity, či už vzdelávacie vo forme jazykových kurzov a rodičovských prednášok alebo rôzne tvorivé dielne.

Čas, ktorý ušetríte presúvaním sa z miesta na miesto, či čakaním na chodbe alebo v aute, môžete tak využiť na niečo úplne iné. U mňa sa počíta aj v kľude vypitý ešte horúci zelený čaj.